Mumm Perekeskuses, Tulika 19, Tallinn

Pühapäeval 5. mail kell 11:00-13:00 

Emaks saamine on kahtlemata naise jaoks üks olulisemaid sündmusi, mis toob kaasa nii elevust ja rõõmu kui ka uusi väljakutseid.

Loode saab oma esimesed kuulmiskogemused juba emaüsas olles ning just ema hääl on tema peamiseks saatjaks sellel perioodil. Kui ema (või isa) laulab oma kõhubeebile, jääb tema hääl lapsele meelde ning selle rahustav ja tuttavlik kõla pakuvad lohutust, rõõmu ja turvatunnet ka siis, kui laps on siia ilma sündinud. See muudabki ema ja isa häälest ühe võimsaima vahendi vanemaks olemisel. Kuna laulmine ei toeta üksnes imikute rahunemist, vaid kutsub ka vanemates endis esile lõdvestumisreaktsiooni, omab lapsele laulmine positiivset mõju ka vanematele.

“Laulev ema” on last ootavatele vanematele mõeldud töötuba. Töötoas:

  • saad teada muusika ja laulmise tähtsusest varajase kiindumussuhte toetamisel
  • saad teada, miks on just ema häält kõige maagilisem hääl maailmas
  • õpid rahustavaid, armastust ja hoolivust väljendavaid laule, mida kasutada ka kodus suhtluses lapsega

NB! On oluline teada, et töötoas osalemiseks ei ole vajalik eelnev muusikaline ettevalmistus või lauluoskuse olemasolu. 

Töötuba viib läbi laulja ja muusikaterapeut Marion Musting, MSc.

Mida töötoas osaleja saab?

“Laulev ema” töötoas osalejad saavad:

Marion

Marion Untera on läbinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 3-aastase muusikateraapia täiendkoolituse ning omandanud Tallinna Ülikoolis magistrikraadi muusikateraapia suunal. 2017 aastal ilmus tema esikalbum “Emalt lapsele”, millel kõlavad lood on inspireeritud Marioni enda 2 pojale emaks olemisest ning tööst emade ja väikelastega. Marion töötab rehabilitatsioonimeeskonnas muusikaterapeudina peamiselt väikelaste ja lastega ning on juba eanm kui 5 aastat läbi viinud väikelastele koos vanematega suunatud muusikagruppe. Käesoleval veebruaril täiendas Marion end Ateenas läbides “First Sounds: Rhythm, Breath, Lullaby NICU Training Tier 1 & 2” kursuse, mis hõlmas endas muusikateraapia rakendamist enneagsete vastsündinutega haigla keskkonnas.

Registreerimine töötuppa

Töötuba

Mida töötoas osalejad on öelnud?

“Laulev ema” töötuba – üks mõnus informatiivne muusikaline hommikupoolik. Laulma ei pea, kuid lõpuks tuleb tahe. Töötuba andis palju positiivset ning kõhubeebile laulan nüüd just siis, kui tuleb tunne, et tahan.

Marili, Tallinn

Minu elukvaliteet on tänu tasapisi laulmisele hakkamisele oluliselt suurenenud 😉 kindlasti tuleme ka beebiga Sinu laulutundidesse.

Karin, Tallinn

Esmakordselt emaks saades tundsin, et soovin saada võimalikult palju uusi kogemusi juba rasedana. Just seetõttu otsustasin osaleda laulev ema töötoas. Esialgu olin veidi skeptiline, kuna olen enda lauluoskuse suhtes kriitiline. Siiski ületasin enda hirmu ja otsustasin osaleda. Marioni positiivsus ja rõõmsameelsus lõid minu jaoks turvalise ja hubase keskkonna kogu töötoa vältel. Peale üritust läksin kohe koju ja kuulasin koos mehega plaadi pealt lugusid. Kuulasime ja laulsime neid lapsele terve ülejäänud raseduse. Nüüd kui laps on sündinud, kuulame ja laulame me neid talle ikka. Mis kōige erilisem.. see rahustab teda! Tänu laulev ema töötoale julgeme me mehega oma lapsele laulda. Aitäh selle kogemuse eest!

Hanna-Riina, Keila